Seçkin Köknar 1989’da Kung fu ile ilk savaş sanatları eğitimine başladı.1992 Yılında birçok Türk hoca ile ilk Tai Chi Chuan çalışmalarına başladı. Birçok Çinli hocadan kısa seminerler aldı. Takip eden yıllarda hemen hemen bütün savaş sanatları ile uğraştı.

1996 Yılından itibaren Avrupa ve Dünya Wushu Şampiyonu Alexsandra K. ile Wushu ve Tai Chi Chuan çalışmalarına başladı.

1999 Yılında tanıştığı hocası Yang fu Lin ile geleneksel Kung fu ve Tai Chi Chuan'a devam etti ve 2001 yılında hocasının teklifi ile asistanlığına başladı.

2004 Çin’de Henan bölgesinde ilk kez düzenlenen Geleneksel Kung fu festivaline katıldı, Shaolin manastırında ve Pekin’de araştırmalarda bulundu, Yasak Şehir’de Tai Chi çalışmalarına katıldı

2005 Turkcell, Shell, Calder, TİM gibi sektörlerinin önde gelen şirketlerinde strateji ve ofis sağlığı seminerleri ve eğitimleri verdi. Almanya’dan getirdiği Youlihan hoca ile Türkiye deki ilk Wudang çalışmalarını başlattı. Çocuk Kung fu üzerine eğitimler aldı.

2006 Çin’de Hubei bölgesinde Wudang Tapınağı’nda kalarak yoğun eğitimler aldı. Wudang Tapınağındaki çinli ustalardan kendi Çin Yogası programı ile ilgili onay aldı. Pekin’de Shi Cai Hai da (Kung fu şampiyonlar okulu) seminerlere katıldı.

2007 Amman da Çin Yogası ve Tai chi ile ilk yurtdışı seminerini verdi. Romanya Botosani de Romanya ordusuna Tai Chi ve felsefesi üzerine seminer verdi.
Romanya da Jeet Kune Do ve Kali üzerine özel dersler ve seminerler aldı. Dünya
Tiyatro Festivalinde “Mind, Body and Martial Moves” konulu seminer verdi.

2008 Trakya Tıp Fakültesi’nde ve Spor Akademisi’nde seminerler verdi. Sınavlarını başarı ile bitirerek Bruce Lee’nin stili olan Jeet Kune Do’nun Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi oldu. Çeşitli kurumsal eğitimler verdi. Berlin’de Pa Kua Chang stilini öğrendi ve sınavlarını vererek Wudang Manastırı Stilinin Türkiye’deki ilk ve tek
temsilcisi oldu

2009 Türkiye’de ilk Bedensel Engelliler Jeet Kune Do ve Tai chi/ Yoga eğitimini başlattı. Değişik illerde Tai Chi Chuan, Çin Yogası ve JKD Self defence üzerine seminerler verdi. Singapur’da Cin yogası ile ilgili seminerler verdi ve Jeet Kune Do üzerine yoğun eğitimler aldı. Berlin’de Internal Self Defence üzerine eğitim verdi.

2010 Tayland da MMA ( Kafes dövüşü ) ve Jeet Kune Do üzerine eğitim aldı.
Hollanda, Almanya ve İsviçre de Tai Chi ve JKD konulu festival, seminer ve eğitimlere girdi. Cerrahpaşa Hastanesi Fizik tedavi bölümünde Tai Chi & Çin Yogası üzerine seminer verdi. Fransa – Toulouse da Jeet Kune Do üzerine Seminer ve sınavlara girip başarı ile bitirdi. İzmir Swissotel’de 98 ülkeden CEO’lara Ofis Sağlığı üzerine seminer verdi. Berlin’de Bagua Self Defence eğitimi verdi.
İstanbul’da JKD konulu seminerler düzenledi.

Verdiği Eğitimler
Tai Chi Chuan, Jeet Kune Do, Çin Yogası (Chi kung)
Bayan & Erkek Kendini Savunma Programı, Ofis Sağlık programı,
Çocuk Kung fu’su, Bedensel Engelliler Savunma ve Tai Chi eğitimi

1